Esperanto?

Esperanto – Populiariausia pasaulyje planinė kalba, kuria skatiname žmonių kultūrinius mainus ir tarpusavio bendradarbiavimą, vertindami kiekvieną kalbą ir kiekvieną kultūrą kaip kolektyvinį turtą. Kartu propaguojame Esperanto kalbą kaip alternatyvią, kasdien veikiančią tarptautinio bendravimo priemonę.

1954 m. UNESCO Generalinė asamblėja Esperanto pripažino viena svarbiausių kalbų tarptautiniams ryšiams plėtoti.

Esperanto kalba remiasi indoeuropiečių kalbų pagrindu, turi tik 16 pagrindinių taisyklių be jokių išimčių. Jos pagrindų galima pramokti per kelias valandas ir, greičiau nei su kitomis kalbomis, pradėti susikalbėti.

IJK – Tarptautinis Jaunimo Kongresas

Internacia Junulara Kongreso (IJK) arba Tarptautinis Jaunimo Kongresas yra oficialus TEJO (Tarptautinės Jaunųjų Esperantininkų Organizacijos) renginys, didžiausias ir svarbiausias kasmetinis Esperanto jaunimo susitikimas. Įprastai jis trunka savaitę liepos arba rugpjūčio mėn., prieš pat arba po Pasaulinio esperantininkų kongreso (UK – Universala Kongreso).

2024 metų rugpjūčio 18-25 dienomis šis jaunimą suburiantis renginys vyks Šventojoje, Lietuvoje. Tai bus jubiliejinis 80-as jaunimo kongresas, 1-as Lietuvoje ir Baltijos šalių regione. Jaunimo kongresuose dalyvauja apie 300 žmonių iš viso pasaulio. 2024 m. numatomas ir dalyvių antplūdis – kadangi pagrindinis Pasaulinis Kongresas vyks Tanzanijoje, Afrikoje, gali būti, jog daugelis vyresnių žmonių atvyks į jaunimo kongresą Šventojoje, Lietuvoje. IJK kiekvienais metais vyksta vis kitoje šalyje ir jį organizuoja atitinkamas TEJO nacionalinis skyrius ir TEJO valdyba.

Kongreso tema

Atsižvelgdami į geopolitinių įtampų sukaustytą pasaulį, Lietuvos įstojimo į NATO ir EU dvidešimtmečio sukaktis, nusprendėme, jog šių metų kongreso tema – „Taikos kūrimas“. Neabejojame, jog kongresas bus puiki galimybė lietuviams ir svečiams iš užsienio diskutuoti, gilintis, klausti ir dalintis savo patirtimi.

Organizacinė komanda

Organizuodami tarptautinį renginį rūpinamės, kad ir pati komanda būtų tarptautinė. Šiuo metu komandą sudaro jaunuoliai iš Europos, Pietų Amerikos ir Azijos šalių. Glaudus bendradarbiavimas su žmonėmis iš skirtingų kultūrinių regionų užtikrina mūsų renginio kokybę, atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus poreikius.